TRANS KONTROL

HISTORIA

Nasza firma działa od 2002 roku. Od tamtego czasu do chwili obecnej, przeszła szereg zmian organizacyjnych jak i własnościowych. Obecnymi właścicielami firmy są Maciej Bartoszewski i Zofia Wawrzyniak.

MISJA

Trans Kontrol jest firmą, która została utworzona przez zespół specjalistów w celu zapewnienia najwyższych standardów w usługach kontroli biletowej w środkach transportu. Nasze ogromne doświadczenie na tym polu pozwala nam na zaoferowanie spersonalizowanej usługi dla naszych klientów. Z powodu naszych umiejętności dostosowywania się do sytuacji możemy zaoferować naszym klientom usługi odpowiednie do ich potrzeb. Jesteśmy mobilni. Możemy otworzyć nasze przedstawicielstwo na terenie całego kraju. W ten sposób możemy zapewnić doskonałe usługi dla każdego. Skupiamy się na rozwoju i dostarczaniu spersonalizowanych, elastycznych rozwiązań , które spełniają, a nawet przekraczają oczekiwania naszych klientów w całym zakresie naszych usług.

Dbałość o klienta i jego zadowolenie jest naszym podstawowym celem. Naszym głównym priorytetem jest zapewnienie wydajnych i bezproblemowych usług związanych z kontrolą biletową powiązanych jednocześnie z ich wysokim standardem wykonania.

Wszystkie kontrole biletowe są poprzedzone planowaniem, a w trakcie realizacji zadań koordynujemy prace dostosowując zlecenie do indywidualnych potrzeb.

Nasz Dział Windykacji kontroluje płatności osób ukaranych. Posiadamy również własny Dział Postępowań Dyscyplinujących co zwiększa jakość świadczonych przez nas usług.

Dbałość o dobre imię naszej firmy to dbałość o dobre imię naszych klientów co jest nieodzownym elementem w naszej pracy.

TOLERANCJA

Firma nasza stosuje zasadę tolerancji i poszanowania odmienności poglądów, zachowań, czy też wyglądu osób. Dlatego też do pracy w charakterze kontrolerów biletowych przyjmujemy wszystkie osoby, bez względu na swoje ułomności w wyglądzie czy też bez względu na wiek. Najważniejszym dla nas jest chęć do pracy, zaangażowanie i odpowiednie predyspozycje oraz stan zdrowia umożliwiający wykonywanie tej pracy.

Postawa taka powoduje niestety, że wielu osobom nie podoba się to, iż kontroler jest starszy, albo ma twarz taką a nie inną. Proszę jednak pamiętać, że nie każdy może być przystojny, ładny lub odpowiadać stopniem "piękności" wszystkim pasażerom. Nie każdy również jest młody. Jednak wszystkie takie osoby również potrzebują zaistnieć w społeczeństwie oraz muszą pracować, jeśli tego chcą.

Dlatego nasza firma jest tolerancyjna, nie dyskryminujemy ze względu na wiek, wygląd, stan zdrowia (przy braku przeciwwskazań) czy też podobne cechy. I może wydaje się to dziwne, iż o tym piszemy, albowiem postawa taka powinna być powszechnie stosowana, jednak w praktyce spotykamy się często z wulgaryzmami kierowanymi w stronę takich osób. Kontrolowane osoby niestety również wykazują swoją niechęć wobec takich pracowników.

Nie ma znaczenia również dla nas wykształcenie. Dlaczego bowiem osoby z wykształceniem niższym niż średnie nie mogą być dobrymi kontrolerami biletowymi?

Tak naprawdę to czy osoba nadaje się na kontrolera czy też nie, zależy tylko od indywidualnych predyspozycji każdego człowieka, a nie od wykształcenia, wyglądu czy też wieku. Dlatego każdej osobie dajemy szansę i wyznaczamy okres próbny. Najczęściej już podczas wstępnych szkoleń przekonujemy się, czy dany kandydat podoła tej pracy. Również jednak i tego typu postawa wielokrotnie źle jest odbierana przez dużą grupę społeczeństwa.

Nam jednak wszystkie opisane wyżej i negatywne postawy są obce, a najważniejsze dla nas jest to, aby kontroler posiadał niezbędne cechy.

POŻĄDANE CECHY KONTROLERA:

schludny i zadbany wygląd (ubiór)

silna motywacja

odporność na stres

asertywność

opanowanie

unikanie przemocy i agresji

umiejętność radzenia sobie w sytuacji agresji słownej ze strony kontrolowanych osób

umiejętność radzenia sobie z nieuzasadnionymi skargami i pomówieniami

Właściciele Trans Kontrol Maciej Bartoszewski i Zofia Wawrzyniak